117. „Niebezpieczna gra” Emilia Wituszyńska

719823-352x500

Wydawnictwo Kobiece

Niebezpieczna gra, niebezpieczne zadanie, niebezpieczna znajomość… rollercoster nie tylko emocjonalny, ale też pod względem akcji, tak samo zawrotna jak sławetna kolejka.

Mamy w tej historii dwie niezwykle od siebie różne postaci. Z jednej strony silna, ale także bardzo wrażliwa, policjantka kryminalna Weronika. Natomiast z drugiej, wyłania nam się Przemek vel Remek, aktor, typowy bawidamek.

Tą wybuchową mieszankę połączy morderstwo, jednego z ważniejszych polityków. Zadaniem kobiety, będzie ochrona aktora. Jednak to nie będzie takie proste, gdyż już od pierwszych chwil między nimi iskrzy. Wera podejrzewa jednak, że Remek nie jest aż tak niewinny jakiego udaje…

co wydarzy się pomiędzy tą dwójką? Jaki udział sławnego celebryty jest w morderstwie polityka?

Niebezpieczna gra” to debiut książkowy Emilii Wituszyńskiej – i muszę przyznać, że całkiem udany!

Po pierwsze, bohaterowie są genialni. Charyzma, humor, który od nich bije nadaje książce charakter. Nie da się o nich zapomnieć, gdyż nie są bezpłciowi. Chciałoby się poznać takich ludzi i z nimi się zakumplować, gdyż należą do takich osób, z którymi można konie kraść.

Po drugie, akcja dzieje się nie tylko w Warszawie, ale też moim rodzinnym Rzeszowie i ukochanych Bieszczadach.

Po trzecie, zwroty akcji, samo tempo i pomysł na fabułę, sprawiły, że czytałam książkę wszędzie gdzie się da – w łóżku, wannie, autobusie, tramwaju, metrze, ba nawet idąc przez las (tak, dokładnie ścieżką w lesie) na uczelnię. Czyli widać, wciąga na maksa!

Tej historii nie da się lepiej zareklamować. Trzeba ją przeczytać. Możecie na początku się nastawiać, że to będzie romans (ewentualnie erotyk) z wątkiem kryminalnym w tle, ale mimo takiego zamysłu, seks i krew nie przemieniają się z rozdziału na rozdział. Autorka opisała wszystko w wyważony i przemyślany sposób, a wszystko okraszyła humorem. Nic tylko, moi drodzy czytać! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: