112. „Geekerella” Ashley Poston

geekerella_200dpi-337x535

Wydawnictwo We Need YA

Współczesna historia o Kopciuszku.
W dzisiejszym świecie filmu, książki, było już wiele na nowo opowiedzianej historii o biednej dziewczynie, o dobrym sercu, poniżanej przez macochę i złe siostry, w której zakochuje się przystojny książę.

Jednak ta historia jest kolejny raz opowiedziana, ale w zupełnie innym stylu.

Ashley Poston przenosi nas do świata geeków, fandomów. Opowiada historię o dziewczynie, która jest ogromną fanką serialu Starfield. Zna każdy odcinek na pamięć, przeżywa każdą przygodę tak jakby sama brał w nim udział.
Historia sfilmowana w formie serialu, ma trafić niedługo na wielkie ekrany. Dziewczyna, z zapartym tchem śledzi kolejne newsy dotyczącego powstania produkcji. Gdy dowiaduje się, kto zostaje odtwórcą głównej roli – jest oburzona.

Za wszelką cenę, chce się dostać na konkurs o cosplay’u do jej ulubionego filmy. Jednak jak to zrobić, gdy nie ma się grosza przy duszy, rodziców, a zajmuje się tobą okropna macocha, która wraz ze swoimi córkami podkłada dziewczynie tylko kłody pod nogi?

Elle jest idealnym uosobieniem współczesnego Kopciuszka. Większość współczesnych dziewczyn mogłoby się z nią utożsamić. Nie chodzi jednak o brak rodziców, czy samotność, ale o fakt zafiksowania na punkcie ulubionego serialu. Typowa fangirl, można ją właśnie w ten sposób określić. Żyje serialem, utożsamia się z postaciami, zna każdy odcinek na pamięć. Walczy sama ze sobą, aby nie bojkotować aktorów, którzy na nowo wcielą się w jej ukochanych bohaterów.

Mimo całego zamiłowania do serialu, dziewczyna walczy o to, aby pokonać wszelkie przeciwności losu, stara radzić sobie z humorkami sióstr i macochy, a nie jest to łatwe. Chce osiągnąć dany cel, dlatego zgłasza się do konkursu, który ma nadzieję wygrać.

Jednak czy jej się to uda?

Współczesna baśń tak bliska każdemu z nas, że nie sposób się od niej oderwać. Z zapartym tchem śledziłam losy Elle oraz jej przyjaciółki, kibicowałam jej, aby udało się jej spełnić marzenia. Do samego końca wierzyłam w dziewczynę., mimo tego, że z góry wiedziałam jak się ona zakończyć, bo każdy kto raz poznał historię o Kopciuszku to na zawsze zapamięta jego zakończenie.

Autorka pokazała jak siła marzeń, odwagi i przyjaźni może przenosić góry. Ukazała również to, jak wiele łączy osoby, które są prawdziwymi fanami seriali, czy też innych wytworów artystycznych.

Siła fandomu to wielka siła, którą łączy nie tylko zamiłowanie do danego filmu itd., ale to przede wszystkim przyjaźń i poświęcenie. I to właśnie próbowała przekazać nam Ashley Poston, co moim zdaniem się jej udało.

Spójrz w gwiazdy. Obierz kurs, leć.”

Reklamy

9 myśli na temat “112. „Geekerella” Ashley Poston

Dodaj własny

  1. Już sam opis sprawia, że mam uśmiech na twarzy. To brzmi jak idealna książka do odprężenia się i zapomnienia o Bożym świecie. Uwielbiam motyw Kopciuszka (w końcu która z nas w głębi serca nie marzy, by również przeżyć taką przygodę) i chętnie zobaczę, jak został uwspółcześniony. A motyw fandomu to kolejny powód, który zachęca mnie do lektury. Dziękuję za polecenie, inaczej bym pewnie o tej pozycji nie usłyszała!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: