108. „Zapadnij w serce” Ginger Scott

676103-352x500

Wydawnictwo Kobiece Young

Historia dziewczyny, która bała się pokochać, a przede wszystkim bała się żyć.
Historia chłopaka, który spełniał swoje i nie tylko swoje marzenia, dąży do celu, cieszył się życiem.
Czy coś będzie w stanie połączyć tą dwójkę?

Już na samym początku książki poznajemy Rowe, główną bohaterkę książki. Poznajemy ją w momencie, gdy dziewczyna wraz z rodzicami jedzie rozpocząć studia. Od początku widać, że nie jest to normalna nastolatka, która robi co chce, imprezuje, poznaje co chwila nowe osoby. Jest w sobie bardzo zamknięta, a wyjazd do college’u, to krok milowy w przełamaniu pewnej bariery. To co skrywa Rowe to nie jest drobnostka, ale ogromna trauma, z którą nie potrafi się pogodzić. Jednak każdy dzień jest dla niej nie tylko ogromnym wyzwaniem, ale też daje jej siłę do tego, że może pokonać swoje lęki.

Chwilę później poznajemy Nate’a. Typowy złoty chłopak, bożyszcz swoich koleżanek, gracz baseball’u. Czy takich chłopak to jest ktoś odpowiedni dla zamkniętej w sobie dziewczyny? Ktoś kto może mieć z pozoru każdą inną dziewczynę, będzie chciał przełamać barierę zbudowaną przez Rowe?

Ginger Scott stworzyła niesamowitą opowieść o dorastaniu, pokonywaniu lęków, demonów przeszłości, nauki przyjaźni, miłości, a przede wszystkim nauki życia. Dziewczyna, która z pozoru jest skryta i zamknięta w sobie, potrafi żartować, robić psikusy i odpowiedzieć ciętą ripostą. Stara się ruszyć do przodu, pomimo ogromu lęków, które ją prześladują.

Nate to chłopak ideał, cierpliwy, wyrozumiały, a do tego zabójczo przystojny. Próbuje zrozumieć jaka trauma tkwi w dziewczynie i każdego dnia walczy razem z nią o uzdrowienie.

Na tą powieść nie tylko składają się główni bohaterowie, ale także ci drugoplanowi. Brat Nate – Travis, bliźniaczki – współlokatorki dziewczyny, nie możemy jednak zapomnieć również o postaci Josha, o jego poświęceniu.

Cała historia nie jest nastawiona tylko na ból. Przede wszystkim jest to historia o powrocie do życia. Ten ból towarzyszy, gdyż ważne wydarzenia, a szczególnie te bolesne, na zawsze pozostają w nas. Jednakże książkę wypełnia duży humor. Rywalizacja pomiędzy bohaterami w sprawianych sobie dowcipach jest świetnym dopełnieniem historii, bo kto by się nie śmiał z całkiem różowego pokoju chłopaków i pościeli w Barbie. 😉
Niejednokrotnie dzięki temu zabiegowi autorki płakałam nie tylko ze smutku, ale również ze śmiechu.

Podsumowując, jest to przepiękna opowieść o pokonywaniu trudności, dojrzewaniu. Bohaterzy na łamach całej powieści przechodzą przemianę, bo z nastolatków zmieniają się w młodych dorosłych, którzy dzięki Rowe poznają coś więcej niż tylko dobrą zabawę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: