107. „Nauczyciel tańca” Anna Dąbrowska

Lira_Nauczyciel-tanca_1520586731_400X580_c_c_0_0

Wydawnictwo: Lira

„Mądry związek nie da się zniszczyć głupstwem. Mądry związek sam się obroni.”

Opowieść o tańcu, rodzącej się miłości, pasji, zaangażowaniu, a także walce z przeciwnościami losu.
Główna bohaterka – Kaja, wiedzie spokojne i poukładane życie wraz ze swoją młodszą siostrą Sarą. Rodzice dziewczyn zginęli w tragicznym wypadku samochodowym. Od tego czasu Sara przestała mówić. Kiedyś była pełną życia dziewczynką, a teraz zamknęła się w sobie.
Mimo wszystko starają się żyć pełnią życia, próbują pokonać barierę zbudowaną przez młodszą z nich.

Pewnego dnia Sara prosi starszą siostrę, aby zabrała ją na lekcje tańca i to nie w odpowiednio przygotowanej sali, czy lekcje tańca towarzyskiego bądź baletu, tylko krumpu. Specyficzny rodzaj tańca, który pozwala uwolnić wszelkie emocje skrywane jak najgłębiej. Tam poznają mrocznego, tajemniczego, ale zabójczo przystojnego Dominika, który postanowił nauczyć dziewczynkę tego stylu.

Wkrótce los posplata losy trójki bohaterów, tak, że staną się sobie niezwykle bliscy. Jednak tajemnice skrywane przez wszystkich, będą stanowić barierę, która może być trudna do przekroczenia. Czy im się to uda?

Jest to moje drugie spotkanie z twórczością Anny Dąbrowskiej. Jak pierwszą jej historią „W rytmie passady” byłam zachwycona, przede wszystkim za nietypowe zakończenie, tak „Nauczyciel tańca” trochę mnie nudził. Był świetny pomysł, dobrze przeprowadzony research na temat stylu, emocji wynikających w momencie tańczenia krampu – tak postać głównej bohaterki była tak irytująca i nijaka, że najchętniej weszłabym do książki i nią potrząsnęła.

Mimo wszystko, książka porusza istotnie trudną tematykę samotności i straty rodziców, choroby, a także trudy dzieciństwa Dominika. To wszystko kształtuje naszych bohaterów, a do tego na ich zachowanie wpływają tajemnice, tak głęboko skrywane, że doprowadzają do skrajnych zachowań, odsuwania się od siebie, strachu i cierpienia.
Czy bohaterowie sobie z tym poradzą? Ja już znam odpowiedź na to pytanie.

Pomimo tego, że bardzo długo czytałam tą historię to nie zmienia to faktu, że jest ona napisana w bardzo dobry sposób, a gdyby Kaja miała trochę więcej życia w sobie, to byłabym niezwykle oczarowana nią.
Ale każdy z Was powinien ocenić ją, więc mimo tego zachęcam Was do sięgnięcia po „Nauczyciela tańca”.

Reklamy

4 myśli na temat “107. „Nauczyciel tańca” Anna Dąbrowska

Dodaj własny

  1. Szczerze? Moim zdaniem ta książka jest bardzo, bardzo słaba. Nie przemówiła do mnie ani forma, ani nadmierność w użyciu dziwacznych skrótów, niby zdrobnień, wymyślnych słów, których nikt kompletnie nie rozumie. Za dużo udziwnień, nudy i niewyrazistości. Z mojej strony takie 2/10.
    Pozdrawiam! I Szczęśliwego Nowego 2019 roku.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: