104. „Chroń ją” K.A. Tucker

659191-352x500

Wydawnictwo Filia

K.A. Tucker w wielu swoich powieściach porusza ważną problematykę. Tak było i tym razem. Śmierć, samobójstwa, zabójstwa, oskarżenia o popełnienie różnych przestępstw, korupstwo, samotność, bieda, a przede wszystkim – tajemnice skrywane od lat.

Historia najnowszej książki Tucker opowiada o synu zasłużonej i cenionej policjantki, stawiającym pierwsze kroki w prokuraturze – Noah oraz o córce partnera policyjnego matki chłopaka – Gracie.

Dziewczyna straciła ojca podczas jednej z akcji policyjnej przeciwko handlarzom narkotyków. Wraz z matką przeniosły się jak najdalej się dało, uciekając przy tym od plotek, które krążyły na temat Abe’a. Wiodą ciężkie życie, ledwo wiążą koniec z końcem. Cała odpowiedzialność spoczywa na młodej dziewczynie, gdyż jej matka uzależniona jest od wielu rodzajów używek.

Natomiast Noah, wiedzie piękne i poukładane życie wraz z kochającą matką. Czy aby na pewno? Pewnego dnia dochodzi do tragedii, a chłopak będzie musiał na nowo zmierzyć się z demonami przeszłości oraz skrzętnie skrywanymi tajemnicami. Przemierzy pół Ameryki, aby dotrzeć do dziewczyny z przeszłości i podzielić się z nią ostatnią misją, która została mu przekazana do wykonania.

Jakie sekrety skrywa rodzinne miasteczko bohaterów? Czy uda im się rozwiązać tajemnicę od lat skrywaną przez ważne osobistości z ich miasta?

Tematyka walki z przeciwnościami losu, skrywanymi sekretami to dość powszechne motywy książek. Autorzy bardzo często je poruszają, gdyż są to dobre tematy do opisania i łatwo dzięki nimi grać na emocjach czytelników.

Tucker w swojej książce zestawiła ze sobą dwie silne osobowości, którzy mają różnorakie doświadczenia i każde z nich inaczej pamięta swój okres nastoletni. Dla Noaha był to okres taki jaki powinien być dla każdego nastolatka. Natomiast Gracie musiała sobie radzić z chorą matką, tajemnicami i oskarżeniami związanymi z jej ojcem, a także mieszkaniem w strasznych warunkach – bo kto by chciał mieszkać w zaniedbanej przyczepie kempingowej. Całe życie dziewczyny ukształtowało jej silny charakter, pod którym została ukryta dziewczynka, która chciała być po prostu kochana.

Ich spotkanie dostarczy czytelnikom dawki ogromnej ilości emocji. Tej pary nie da się nie lubić, a skrywana tajemnica i ich walka, aby dowiedzieć się prawdy, sprawia, że nie da się tej historii odłożyć na bok.

Połączenie thrillera z wątkiem romantycznym to strzał w 10, gdyż nic tak nie trzyma w napięciu jak odrobina grozy okraszona miłością.

Dobra, wciągająca historia z ciekawym wątkiem, dla każdego fana zarówno thrillera, jak i romansu.

Reklamy

2 myśli na temat “104. „Chroń ją” K.A. Tucker

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: