98. „Wilczyca” Katarzyna Berenika Miszczuk

wilczyca-w-iext53034998

Wydawnictwo W.A.B.

Właśnie po to są przyjaciele-żeby rozumieli cię lepiej, niż ty sam siebie rozumiesz.”

Margo Cook oraz przyjaciele powracają w kontynuacji „Wilka”. To ostatni tom duologii, który na dobre rozwiązuje tajemnice mieszkańców Wolftown. Rozwiązanie jest o tyle intrygujące, że chce się poznać dalszą historię pomimo zakończenia tej serii.

Katarzyna Berenika Miszczuk, jak na młodziutką i jeszcze niedoświadczoną pisarkę, stworzyła świat, jako jedna z pierwszych, który jest nam dobrze znany już z innych historii. Wilki, wilkołaki to wieloktornie powtarzane motywy w wielu seriach dla młodzieży. A tutaj niespodzianka, nasza krajanka, stworzyła historię na miarę światowych bestsellerów.

Co miało się stać, to się stało, a co ma się dopiero stać, też nadejdzie,niezależnie od twoich zmartwień.”

Żeby jednak nie było, że wszystko fajnie i cukierkowo, to muszę stwierdzić, że ta część jest nieco słabsza od Wilka. Czytając jedną po drugiej, zauważyłam, że autorka pominęła dosyć istotne elementy, co niestety urosło do miana absurdów…

Akcja w tej części nabrała tempa, skończyły się ckliwe spotkania w blasku księżyca, nadszedł moment, aby zdecydować o swojej przyszłości i po której stornie należy stanąć. Przed bohaterami nie tylko koniec szkoły, ale też te ważne decyzje, które na dobre mogą zmienić ich los.

Autorka do pierwszego plany wysunęła tutaj trzecią postać – Akiego, nadpobudliwego, nerwowego Fina, który według Margo ma zapędy agresywne i destryktywne (oczywiście określa to bardziej żartobliwie). Dzięki chłopakowi treść nabiera żartobliwy ton, przez co wpływa na lepszy odbiór historii.

Co tu więcej pisać, dobre zakończenie serii, mimo tego, że zawsze pozostaje niedosyt, to dobrze, że autorka zamknęła całość w dwóch tomach, bo jak to wiadomo z praktyki, większość przeciągniętych historii wpływa na pogorszenie jakości, a tego Miszczuk nie zatraciła.

Reklamy

8 myśli na temat “98. „Wilczyca” Katarzyna Berenika Miszczuk

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: