82. „Magia ukryta w kamieniu” Katarzyna Grabowska // PATRONAT

5222ed02e729519ab2bb98647eac7467.jpg

Wydawnictwo: Videograf

„Najprawdziwsza miłość i troska, do której tylko ludzie rezerwują sobie prawo. Czy możesz zaprzeczyć, że te stworzenia czują? Nie tylko nam, ludziom, bogowie dal serca, abyśmy z nich korzystali.”

Julia, typowa polska nastolatka, dziewczyna która po maturze ma plany takie jak każdy z nas. Jej niezwykle uporządkowane życie nie przewiduje żadnych niespodziewanych zdarzeń. Zaplanowane wakacje w gorącej Hiszpanii wraz ze znajomymi to dobry pomysł, aby świętować ukończenie szkoły. Jednakże plany dziewczyny legły w gruzach. Przez los została zmuszona do opieki nad babcią Tosią. Wyjazd na wieś to nie był idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu.
Czas z babcią i jej koleżankami pomimo swojego pewnego uroku to nie to czego potrzebuje młoda dziewczyna. Zew przygody wzywa ją do poznawania okolicy. Tak trafia na tajemniczy kamień, przed którym przestrzega ją babcia, a także poznaje osobliwego Mateusza.

Mimo ostrzeżeń, nic sobie z tego nie robi, podchodzi do kamienia i przenosi się do innego świata. Z pozoru myśli, że trafiła do średniowiecza. Prymitywne budownictwo, rycerze i zamek. Julka trafia na progi księcia Ekharda. Cały dwór i otoczenie księcia przekonani są, że to tajemnicza czarodziejka, która zło ściągnie na ich krainę – Burię.
Dziewczyna pokazuje im pewne sztuczki, dla nas nic zaskakującego jak latarka, ale dla tamtego społeczeństwa to coś niespodziewanego. Te dziwne „czary” w wykonaniu Julii wprawiają w zdziwienie zgromadzonych, którzy uświadamiają sobie, że to niesie samo dobro.

Dziewczyna wsiąka w świat mieszkańców Burii. Poznaje pomocnika nadwornego medyka – Ewena, siostrzenicę władcy – Lavenę i przystojnych rycerzy Hermana i Weylina. Wraz z rycerzami wybiera się na polowanie na skrzydlaki. Pomaga uratować rodzącą kobietę i jej dziecko. Jednakże nie wszystko jest kolorowe. Buriańczycy wciąż obawiają się, że dziewczyna przyniesie zło, tak jak to się stało jakiś czas temu za sprawą Mateo. Na dworze króla Ekharda zawiązuje się spisek przeciwko niej. Czy wyjdzie z tego cało? Jaką tajemnicę kryje ta kraina?

Jest to opowieść polskiej autorki Katarzyna Grabowskiej. Świat wykreowany jest w sposób niesamowity. Postacie są wielobarwne. Nikt nie jest tutaj nudny. Cała historia trzyma w napięciu. Z ogromnym zniecierpliwieniem czytałam stronę za stroną. Z rozdziału na rozdział odkrywane jest coraz więcej tajemnic, jakie skrywa Buria oraz jej mieszkańcy.
Książka niesie za sobą wiele zwrotów akcji, które zapewniam – potrafią wbić w fotel.

Jeżeli potrzebujecie książki, która utrzymana jest w klimacie Dworów Maas i chcecie poznać coś nowego twórczości naszych rodaków to jest pozycja obowiązkowa dla każdego z Was. Fantastyka połączona z wątkiem romantycznym to idealna pozycja na letnie wieczory. Szybko zakochacie się w Burii i jej mieszkańcach.

A już niedługo, kontynuacja tej niesamowitej historii, której już nie mogę się doczekać.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: