81. „Rozdarta” Teri Terry

2981

Wydawnictwo: MłodyBook!

„Byłaś dla mnie kimś szczególnym. Ale jeśli się jest po stronie wolności, zawsze istnieje ryzyko, że cię złapią.”

Rozdarta, to drugi tom cyklu Zresetowana, opowiadający o Kyli, której w nastoletnim wieku usunięto pamięć. Dziewczyna musiała od początku uczyć się podstawowych rzeczy, poznawać świat. Jednak z czasem, gdy poznajemy bohaterkę, dowiadujemy się, że jej pamięć nie działa tak samo jaki innych Zresetowanych. Kyla poznaje otaczający ją świat i wie, że to co jej wpojono nie jest dobre i słuszne.

W tej części dziewczyna jest, jak sam tytuł wskazuje, rozdarta. Nie wie do jakiego świata należy, nie wie czy powinna zboczyć z obranej trasy i podążyć za głosem serca, czy postępować zgodnie z rozumem i działać tak jak nakazuje system. Otaczający ją świat coraz bardziej na nią napiera, co wpływa na jeszcze większy mętlik w jej głowie.

Jak postąpi dziewczyna? Wybierze dobro i walkę ze złem, czy podda się systemowi?

Postawa dziewczyny ukazana w książce, to postawa uporu i ogromnej siły do walki. Kayla to nie jest bohaterka przezroczysta – to młoda kobieta, która wie czego pragnie, a w zasadzie kogo. Przeszłość ją dopadła, ale nie chce się w niej zatracić. Dzięki temu, wie jak powinna postąpić i jaką stronę powinna obrać.
Podejmuje raz dobre, raz złe decyzje, ale wychodzi z nich obronną ręką.
Jest to jedna z lepszych bohaterek, które zostały wykreowane przez autorów powieści dla młodzieży.

Akcja w książce nabiera ze strony na stronę tempa. Nie ma tutaj nudy, czy zbędnych dialogów i opisów. Wartka akcja wpływa na to, że przez historię wręcz się płynie i ma się chęć na więcej i więcej.

Myślałam na początku, że to nie będzie książka, która wpasuje się w moje gusta czytelnicze. Myliłam się. Jest to bardzo dobra powieść. Zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: