78. „Without Merit” Colleen Hoover

672068-352x500

Wydawnictwo: Moondrive

„Nie każdy błąd zasługuje na konsekwencje. Czasem jedyne, na co zasługuje, to przebaczenie.”

Colleen Hoover w swoich książkach bardzo często porusza motyw pierwszej, prawdziwej miłości, która kończy się happy endem. Wszystko jest słodkie i idealne, nawet jak pojawiają się jakieś przeszkody to są możliwe do przezwyciężenia.
Without Merit to historia, w której miłość znajduje się dopiero na drugim planie.

Jest to opowieść, która skupia się na bardziej tragicznej stronie ludzkiego życia. Zajmuje się tematyką problemów psychicznych, depresją.
Główna bohaterka, to 17-letnia Merit. Dziewczyna ma dużą rodzinę, jednak nie jest to typowa rodzina. Ojciec mieszka z drugą żoną, ale pierwsza – matka Merit, również mieszka z nimi pod jednym dachem. Tylko, że nie wychodzi ze swojego pokoju (piwnicy) już od kilku lat, przez co większość uważa, że nie do końca tam jest.
I właśnie tutaj zaczyna się ujawniać pierwszy problem, który może mieć wpływ na psychikę głównej bohaterki. Mieszka w domu pełnym ludzi, jednak matka jest nieobecna w jej życiu. Rodzeństwo oraz ojciec, a także macocha traktują ją jak mniej ważną, bez znaczenia – zauważają tylko jej siostrę bliźniaczkę Honor, która jest tą lepszą „wersją”.
Dziewczyna ma również starszego brata, z którym łączy ją mroczna tajemnica, a także młodszego, przyszywanego brata, który jako jedyny zauważa jej obecność.

Merit czuje się wyobcowana. Nie ma nikogo, kto mógłby ją wysłuchać, albo chociażby przytulić. Przestaje chodzić do szkoły, co wszyscy bagatelizują. Dziewczyna coraz bardziej zamyka się w sobie i czuje, że wszystkim lepiej byłoby bez niej.
Dodatkowo na jaw wychodzą jeszcze inne długo skrywane tajemnice.

Autorka, w tej historii ukazuje duży problem samotności, braku akceptacji, zrozumienia i uwagi. Pokazuje jak ktoś, kto musi sam sobie radzić ze wszystkim powoli odsuwa się od innych i zamyka się w sobie.
Każdy z nas ma jakiś problem, nikt nie jest idealny. Niestety przez dzisiejszy pośpiech, nie zwracamy uwagi na to co może dziać się z naszymi bliskimi. Przez co może to prowadzić do zgubnych czynów, a nawet do tragedii.

Hoover niesie właśnie tą książką przesłanie – zatrzymajmy się, zwróćmy uwagę na bliskich, porozmawiajmy z nimi, przytulmy ich. A dzięki chociaż minimalnemu zainteresowaniu możemy komuś pomóc.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: