77. „Niepewność Violet i Luke’a” Jessica Sorensen

 

stThumbnailPlugin.jpg

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Trzecia część historii tej niepokornej i trudnej dwójki. Czy czeka ich happy end? Jak potoczą się dalsze losy? Czy wszelkie skrywane ciemne historie wyjdą na światło dzienne? Czy dadzą radę przezwyciężyć każdą próbę?

Nie mogę Wam na to odpowiedzieć, gdyż zdradziłabym Wam całe zakończenie, ale mogę przekazać – jakie przesłanie, przynajmniej dla mnie, niesie ta historia.

Violet i Luke to nie typowa para. Nic u nich nie jest słodkie i cukierkowe. Każdy z nich skrywa mroczną przyszłość. Nikomu z nas nie marzyłoby się, aby przejść coś takiego. Wykorzystywanie, molestowanie i alkoholizm to tylko część tej ogromnej góry lodowej, która pojawiła się w ich życiu.
Mają siebie, więc z pozoru są niby szczęśliwi. Tylko nie każdy wie, że to właśnie te widma przeszłości stoją im na przeszkodzie do pełni szczęścia i spełnienia.
Każdy z nas powinien znaleźć jakieś lekarstwo na, aby żyć tak jak chce. Bez żadnych ograniczeń. Sami powinniśmy ustalać własne zasady i rządzić swoim losem. Warto mieć obok siebie prawdziwych przyjaciół, którzy będą chcieli za wszelką cenę pomóc – nawet ryzykując swoim dobrem.

Nie chcę Wam spoilerować, całej zawartości, bo nie na tym to polega.

Przekaz tej historii, a w zasadzie zamknięcia tej historii jest taki – że warto żyć, pomimo przeciwności losu. Warto walczyć o swoją ukochaną osobę. Każdy z nas powinien mieć u swojego boku właśnie taką postać, która będzie o Ciebie walczyć, która zrobi dla nas wiele. Która ZARYZYKUJE, bo nie ma łatwej miłości – taka jest tylko w wykreowanych przez Disneya bajkach i niektórych książkach. W prawdziwym życiu, zawsze ktoś będzie rzucał Ci kłody pod nogi i przez to zaczyna się wątpić w to czy ta miłość to prawdziwe uczucie, czy tylko chwilowe zauroczenie.
Historia Violet i Luke’a pokazuje nam właśnie tą odmianę jedynej i słusznej miłości. Która stara się pokonywać wszelkie przeszkody.

Jedyne i słuszne przesłanie tej historii.
Jessica Sorensen właśnie takie opowieści kreuje, żeby nie były one przesłodzone. Tylko PRAWDZIWE.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: