76. „Royce rolls” Margaret Stohl

620162-352x500

Wydawnictwo: YA!

Świat celebrytów z pozorów wydaje się pełen niesamowitych przygód i doświadczeń, wielu niezapomnianych chwil. Ale czy życie cały czas w blasku fleszy i zwróconych w twoją stronę mikrofonów dziennikarzy jest aż tak świetne?
Witajcie zatem w świecie rodziny Royce’ów, którzy spędzają każdą chwilę w świetle reflektorów. Każdy ich ruch jest obserwowany przez miliony widzów przed telewizorami. Muszą być perfekcyjni w każdym calu, muszą walczyć o pojedynczego widza i nie przebierają w metodach – jednym słowem „po trupach do celu”. Przybierają maski, które niekoniecznie odpowiadają ich prawdziwej osobowości.
Czy nadal brzmi to tak niesamowicie?

Jest to historia ukazująca blaski i cienie, które pojawiają się w życiu gwiazd show biznesu. Z pozorów wydaje nam się, że wszystko jest cudowne, ale jak przedstawia nam autorka to są tylko pozory.

Główną bohaterka jest 16-letnia Bentley, która widząc jak stopniowa utrata popularności pogrąża jej rodzinę, która zaczyna się coraz bardziej od siebie oddalać, postanawia dokonać skandalicznych czynów, aby tylko przywrócić Rocye’ów na piedestał.

Książka, która miała być obyczajówką z nutą lekkiego thrillera, niestety nie sprawdziła się. Historia bardzo długo się rozkręca i z początku jest nuda i niezrozumiała. Dopiero sama końcówka wywołuje efekt wow.

Niestety, coraz bardziej się przekonuję, że autorzy powieści dla młodzieży, chcą sięgnąć po inny gatunek, kontekst, pomysł – bardzo się na tym spalają.
Mają dobre pomysły, ale niestety treść sama w sobie nie jest porywająca.
Moim zdaniem, powinni albo trzymać się utartych szlaków albo starać się robić dobry reaserch przed przystąpieniem do pisania.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: