61. „Bad boy’s girl” Blair Holden

Okładka książki Bad Boy's Girl

Wydawnictwo: Jaguar

Coraz częściej wydawnictwa, pośród swoich książkowych propozycji zawierają historie opublikowane na wattpadzie. Za pośrednictwem tego serwisu początkujący autorzy publikują różne opowiadania, fanfiction i wiele innych gatunków. Dzięki temu wydawnictwa mają okazję odkryć perełki.
Dość sceptycznie podchodziłam do tego typu historii, uważałam że większość to takie głupoty, na które jestem już za stara i nie pasują one do mnie. Jednak szybko zmieniłam zdaniem, w momencie gdy zapoznałam się z książką „Bad boy’s girl”. Opis brzmiał typowo, jak dla książekz gatunku  new/young adult, ale jednak bardzo mi się spodobała treść zawarta w niej.

Główna bohaterka – Tessa, jest dziewczyną która pomimo tego, że jest córką burmistrza – nie jest lubiana w szkole. Jest wręcz szykanowana przez dziewczynę, którą uważała za swoją najlepszą przyjaciółkę.
Cole – typowy buntownik, łamacz damskich serc. Wyrządził wiele krzywd, a w szczególności Tessie. W momencie, gdy powraca do rodzinnego miasta, Tessa myśli, że jej świat ponownie legnie w gruzach. Chciała przeżyć ten rok niezauważona, ale jak zawsze coś…ekhm, ktoś musi popsuć jej plany.

Relacje pomiędzy Tessą a Colem są napięte, chłopak chce być lepszy, dziewczyna nie chce przyjąć tego do wiadomości. Boi się być po raz kolejny odrzucona i zniszczona psychicznie.

Historia ta opowiada nie tylko o miłości i przyjaźni, ale także o dostrzeżeniu w sobie swojego piękna i swojej wyjątkowości. Pokazuje nam, jak zakompleksiona dziewczyna, ale pełna energii i posługująca się ciętym językiem potrafi sobie ułożyć życie, które nie biegnie zgodnie z jej planem.

Książka zarówno dla nastolatek, jak i kobiet które przekroczyły już wiek nastoletni.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom tej serii, gdyż jak zwykle autorka zakończyła książkę w okrutny sposób… 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: