41. “Jesteś moją obsesją” Federico Moccia

jestes-moja-obsesja-ebook.jpg

Tytuł: “Jesteś moją obsesją”
AutorFederico Moccia
Wydawnictwo: Muza
Ocena: 5/10

“Kobieta może być dla ciebie wszystkim, stać się sensem twojego życia, twoją obsesją, twoim nieszczęściem. Zwłaszcza jeśli jej nie znasz, jeśli ledwie jej posmakowałeś.”

Główny bohater Giovanni odnosi wielkie sukcesy zarówno w sferze zawodowym, jak i prywatnym. Jest bardzo poczytnym autorem, opublikował już wiele bestsellerowych powieści. Poznajemy go w trakcie prac nad kolejną świetnie zapowiadającą się historią.

Jednak jego myśli non stop wędrują w innym kierunku niż powinny. Pewnego dnia napisała do niego tajemnicza Luna. Kobieta posiada na temat mężczyzny wiele informacji, niektóre zaskakują go bardziej – inne mniej,

Jednak kobieta jest otoczona ogromną aurą tajemniczości. Nie wiadomo jak wygląda, gdzie mieszka, co robi, kim są jej znajomi. To wszystko wpływa na to, że mężczyzna jest nią coraz bardziej zafascynowany. Cały czas próbuje dojść do tego, czy może jest to jakaś kobieta z jego przeszłości? Niestety, bezskutecznie.

Czy fascynacja przerodzi się w coś więcej? Czy Giovanni odkryje kim jest Luna?

jsdjdj

Niestety, muszę przyznać, że pomimo ogromnego potencjału na historię, tym razem zawiodłam się. Z ciekawej historii wyszedł banał, ale jednak mimo to, autor ukazał jak silna jest potęga miłości.

Historia przedstawia nam między innymi rozmyślenia mężczyzny na temat miłości, związków, swojej rodziny i sukcesu jaki osiągnął. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest miłość. Giovanni zastanawia się czy dobrze postąpił wiążąc się ze swoją żoną, zastanawia się czy kogoś nie skrzywdził w swoim dotychczasowym życiu, czy aby na pewno jest szczęśliwy.

W tym okresie rozważań pisarza, pojawia się tajemnicza Luna, która dodatkowo wzbudza w mężczyźnie wątpliwości. Kusi go, ciągnie do złego. Najbardziej jednego zachęca go w tym wszystkim fakt, że nie ma pojęcia z kim ma do czynienia. Ciekawość czasem potrafi doprowadzić do zguby.

Tak więc, Federico Moccia z jednej strony przedstawił portret dojrzałego mężczyzny, który zastanawia się nad sensem wszystkiego co go otacza, jednak z drugiej strony jest to bardzo zmarnowany potencjał na bardzo dobrą książkę, gdyż zakończenie od połowy książki niestety było przewidywalne.

Jednakże, przesłanie które niesie na temat miłości, jest bardzo szczere i poruszające.

“Dlaczego cię kocham? Bo jesteś piękna, zabawna, masz dużą wiedzę i wyczucie, kiedy powinnaś udawać, że nie wszystko wiesz, bo śmiejesz się we właściwych momentach i robisz to pięknie, bo mnie rozśmieszasz, bo motywujesz do działania, bo Ty to Ty. Dlaczego? Dlatego.”

Za egzemplarz bardzo serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU MUZA.

images

Advertisements

4 thoughts on “41. “Jesteś moją obsesją” Federico Moccia

 1. Agata says:

  Ja również czytałam tę pozycję i powiem szczerze, że nie przypadła mi ona do gustu i raczej szybko nie sięgnę po kolejne książki tego autora.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie, na nowy post, który od wczoraj znajduje się na moim blogu. 🙂
  agataczytaksiazki.blogspot.com

  Like

 2. Kinga bookwormpl says:

  Och słynny autor “Trzy metry nad niebem” gdzie film okazał sie lepszy od książki. Jakoś mnie on od siebie odpycha właśnie banalnymi historiami. Banalnym pisaniem o życiu i miłości. Nie dziwie się, że miałaś takie odczucia.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s