39. Świat się kręci, ponieważ bije twoje serce…, czyli „Woda, która niesie ciszę” Brittainy C.Cherry

217_3f9a8fa755d6cd8c4d16d560b0614046_b.jpg

Tytuł: „Woda, która niesie ciszę”
Autor: Brittainy C. Cherry
Wydawnictwo: Filia
Ocena: 7,5/10

„W głębi duszy wiem, że to nie była moja wina, ale czasami, kiedy siedzisz samotnie, twoje myśli wędrują w nieodpowiednie miejsca. Niekiedy stają się wrogie. Trzeba nauczyć się rozprawiać z własnymi myślami. Musimy umieć oddzielać prawdę od plew naszego umysłu, inaczej staniemy się niewolnikami obaw, w które sami się zapinamy.”

Maggie, z pozoru dziewczyna, która ma wszystko. Dom, kochającą rodzinę i przyjaciół. Wszystko wygląda pięknie na pierwszy rzut oka, Ale to tylko pozory. Dziewczynka w wieku 10 lat zobaczyła okropną zbrodnię i sama przeżyła w związku z tym ogromną traumę. Jej psychika została złamana i skrzywdzona. Przestała mówić.

Poznajemy Maggie, na różnych etapach jej życia. Widzimy jak dorasta, z jakimi zmierza się trudnościami. Od wesołej i pełnej życia dziewczynki, zamienia się w zamkniętą w sobie młodą dziewczynę, później kobietę. Nie wychodzi z domu, spędza czas tylko z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi.
Jej jedynym ratunkiem są książki, dzięki nim przeżywa wiele przygód, których nie może doświadczyć w swoim życiu. Jednak nie tylko książki wpływają na nią zbawiennie. Jest też muzyka, słuchana do tego w towarzystwie nieziemsko przystojnego Brooksa.

To właśnie dzięki niemu dziewczyna jakoś stara się żyć. Chłopak zapewnia jej poczucie bezpieczeństwa i w pewien sposób rozrywkę. Jest dla niej oparciem. Wydaje się, że rozumie ją bez słów.

Czy dziewczyna pokona lęk i zacznie żyć pełnią życia?

Cudowna. Piękna. Wzruszająca. Prawdziwa. Taka jest ta historia.

1qs

Jest to moje pierwsze spotkanie z Brittainy C. Cherry i od pierwszych stron zakochałam się w jej twórczości.

Ta opowieść jest taka prawdziwa. Nie ma tutaj niczego przekoloryzowanego. Bohaterowie są bardzo realni. Nie są sztucznie wykreowani. To co im się przydarza, może się zdarzyć każdemu z nas.
A do tego, ta historia była dla mnie niezwykle wzruszająca. Bo pokazywała jak silna może być miłość i przyjaźń, nie tylko pomiędzy chłopakiem a dziewczynom, ale także ojcem a córką, siostrą a rodzeństwem.

Główna bohaterka, pomimo tego, że jest bardzo samotna to nie poddaje się. Walczy o siebie. Próbuje nawiązać relację z mamą oraz siostrą, podejmuje naukę, nawet zaczyna studiować online. Nie chce stać w miejscu, pomimo tego, że od lat nie wychodzi z domu. Stara się być silna.

Jedynym minusem, ale nie wiem czy do końca można nazwać to minusem, była jedna rzecz, która bardzo mnie zastanawiała przez całą książkę.  A mianowicie – dlaczego główna bohaterka nie nauczyła się języka migowego, tylko posługiwała się kartkami?

Jednakże, to nie zmienia faktu, że jest to jedna z lepiej napisanych i przedstawionych historii o bólu i kiełkującej miłości.

Za egzemplarz bardzo serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU FILIA.

filia

Reklamy

2 myśli w temacie “39. Świat się kręci, ponieważ bije twoje serce…, czyli „Woda, która niesie ciszę” Brittainy C.Cherry

  1. booksmyname pisze:

    Jest to zdecydowanie moja ulubiona powieść z tej serii. Zakochałam się w historii i w bohaterach, a książkę pochłonęłam błyskawicznie. Jeżeli spodobała Ci ta powieść, to myślę, że „Powietrze, którym oddycha” tej autorki również warto przeczytać. 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s