32. Seria Piętno Krwawej Hrabiny – Tosca Lee

Tytuł: „Potomkowie” „Pierworodna”
Seria Piętno Krwawej Hrabiny
Autor: Tosca Lee
Wydawnictwo: Iuvi
Ocena: 9/10

„Bo kiedy należysz do Potomków, chwile perswazji – władzy nad kimś – to jedyna siła, jaką czujesz. Nigdy nie czujesz się silna. Masz tylko władzę nad innymi. To najsłodsza iluzja, najłatwiejsza forma nadużycia – przekonanie, że jesteś silna, bo potrafisz zmusić kogoś, by zrobił co zechcesz.”

 Wyobrażacie sobie z dnia na dzień podjąć decyzję o tym, aby wymazać sobie pamięć? Aby usunąć wszystkie te dobre, jak i te złe wspomnienia? Zacząć wszystko od nowa, z czystą kartą? Na pewno wielu z Was ma takie myśli i to nie raz. Jednak, nawet jeśli byłaby taka możliwość to od przeszłości nie da się uciec. Prędzej czy później przeszłość i tak nas dogoni.

Wyobraźcie sobie, że jednak do usunięcia pamięci… wspomnień doprowadziła nasza bohaterka. Po obudzeniu nie pamiętała niczego. nie pamiętałam swojego dawnego imienia. Nie wiedziała dlaczego poddała się temu zabiegowi. Teraz nazywa się Emily.

Jednak pewnego dnia Emily, zaczyna wątpić w to kim jest, ponieważ przeszłość ją dogoniła. Spotyka kogoś, kto mówi jej, że nie nazywa się Emily, tylko Audra i jej potomkinią hrabiny Batory i jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Tak więc, od tego momentu zaczyna się wyścig z czasem i walka o życie oraz o odkrycie prawdy dotyczącej rodu Batorych, która ciągnie się przez dwa tomy przygód Audry oraz jej przyjaciół, do których dziewczynie udaje się dotrzeć.

W wyniku wielu zdarzeń, dziewczyna dowiaduje się coraz więcej o swojej przeszłości i swoim dziedzictwie. Mimo to, dalej nie wie komu ma ufać. Wie tylko tyle, że wszyscy znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Czy Audrze uda się dojść do prawdy? Czy uratuje swoich przyjaciół i siebie przed niebezpieczeństwem?

Duologia Klątwy Krwawej Hrabiny to niezwykle trzymająca w napięciu opowieść, której akcja płynie szybciej niż prąd rwącej rzeki. Na każdej karcie powieści się coś dzieje. Nie sposób się od niej oderwać?

Zaintrygowani? No to na co jeszcze czekacie!? 😉

Ta seria jest jedną z najlepszych serii jakie kiedykolwiek przeczytałam. Historia, która się tutaj dzieje jest całkiem inna od reszty. Nie ma tutaj czarodziei, wampirów, wilkołaków. Są tutaj ludzie, którzy obdarzeni się niezywkłą charyzmą i perswazją, a do tego łączy ich okrutna hrabina Elżbieta Batory.

Do tego, ogromnym plusem dla tej historii, oprócz oczywiście trzymającej w napięciu akcji, o czym już wcześniej wspominałam – bohaterowie, w końcu nie mają po 16 lat, tylko ponad 20. Nie mam nic do młodszych bohaterów, ale jednak z racji tego, że jestem troszkę strasza od przeciętnych bohaterów książek, to ucieszyłam się, że mogą czytać historię opowiadaną przez moich równieśników.

Jeszcze nawiązując do osób, pojawiających się w tej historii.
Audra, wydaje się niezwykle wspaniałą i kochającą swoich najlbiższych osobom. Za wszelką cene próbuje ich chronić oraz ratować, nie zważając na to, że to jej może stać się jakaś krzywda. W dzisiejszych czasach jest tak niewiele takich osób, więc dodatkowo robi się bardzo miło, jeśli można czytać o takich wspaniałych osobach.

Do tego wiecznie naburmuszona Claudia ze swoim zamiłowaniem do pięknych rzeczy -dzięki temu jest niezwykle urocza. Piotrek, chłopak który zrobiłby dla Claudii wszystko…

Długo by wymieniać wspaniałe postaci, które się tutaj pojawiają. Chociażby ze względu na nich, warto sięgnąć po te dwie genialne książki!

Chciałabym Wam tutaj pisać i pisać o tej serii, ale czego bym nie napisała to boję się, że to będzie spoiler.

Jednakże, jest to piękna historia, o miłości, poszukiwaniu prawdy o sobie, przyjaźni i o tych pozostałych wartościach, które powinny liczyć się w naszym życiu. Ta opowieść pokazuje i chce zwrócić naszą uwagę, że nie tylko władza i bogactwo się liczą, ale jednak coś więcej.
Za egzemplarze bardzo dziękuję WYDAWNICTWU IUVI.

logo_iuvi

3

Reklamy

Jedna myśl w temacie “32. Seria Piętno Krwawej Hrabiny – Tosca Lee

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s