31. Kim jest „Kluczowy świadek”? – Jorn Lier Horst

2,800,800,,kluczowy_3d

Tytuł: „Kluczowy  świadek”
Autor: Jorn Lier Horst
Wydawnictwo: Smak słowa 
Ocena: 6/10

Czy dorosły, trzeźwy mężczyzna bez żadnej przyczyny może być zaatakowany na ulicy w spokojnej części miasta przez nieznajomą osobę? A miesiąć później już nieżyć?

Czy można być aż tak samotnym, żeby lezeć martwy przez tydzień, zanim ktoś go znajdzie? Dlaczego ktoś mógłby pozbawić życia biednego, starego, samotnego człowieka? Co było motywem tej strasznej zbrodni: pieniądze, władza, zemsta a może pożądanie?

Na te oraz inne pytania możecie znależć odpowiedź sięgająć po pierwszy tom bestsellerowej serii o komisarzu Williamie Wistingu Jorna Liera Horsta – „Kluczowy świadek”.

cats

Książka ta przedstawia opartą na faktach historię jednego z najbardziej brutalnych morderstw Norwegii.
Czyta się ją dobrze, napsiana jest prostym językiem (oprócz oczywiście nazw i nazwisk, gdyż norweski to dla mnie czarna magia).

Kiedy wokół śledztwa pojawia się coraz to większe grono podejrzanych, z każdą kartką aż chce się wiedzieć kto stoi za tym morderstwem.
Czy klucze znaleznione w wypchanej sowie staną się przełomem w śledztwie? Co łączyło starszuka z młodą narkomanką i piękną, zamożną wdową? Tego dowiedziecie się po przeczytaniu lektury.

Komisarz William Westing to świetny policjant. Jego postać odbiega od charakterystki wielu komisarzy; twardych facetów, samotnych, bez rodziny, z nałogami, z którymi nie mogą skończyć. Kocha swoją żonę Ingrid i choć zdaje sobie sprawę, że angażując się za bardzo w swoją pracę zaniedbuje dom, rodzinę, a jego piękna żona zasługuje przecież na coś wyjątkowego.

Ze względu na niezwykłą postać komisarza oraz tajemnicze morderstwo, warto sięgnąć po tę historię. A ja nie mogę się już doczekać kolejnej części!

Za egzemplarz bardzo serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU SMAK SŁOWA.

logo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s