9. Bądź sobą, spełniaj marzenia, kochaj! Debiutancka powieść Anny Tabak „Bursztynowy Anioł”

Tytuł: Bursztynowy anioł
Autor: Anna Tabak
Wydawnictwo: Zysk i S-KA
Ocena: 8/10

„Łatwo znaleźć składniki miłości, ale wszystko zależy od tego, jak je się miesza. Potrzeba ogromnej pracy. Po pierwsze, trzeba umieć rozumieć i akceptować. Potem trzeba być najlepszym przyjacielem. Zawsze. Trzeba pracować nad pokonywaniem tego, czego w Tobie nie lubi druga osoba. Potrzeba wielkiego serca, mimo że tak łatwo jest po prostu być małym człowiekiem w wielu sytuacjach…”

Co byście zrobili, gdyby nagle osoba, z którą myśleliście, że będziecie dzielić resztę życia, z dnia na dzień „pozbyła” się Was ze swojego życia? Tak, wiem to nic nowego, wielu osobom zdarzają się takie rzeczy. Tak, jak wielu nas, przydarzyło się to głównej bohaterce – Aśce.

Aśka, jest studentką ekonomii, wynajmuje mieszkanie w Krakowie wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami – Karoliną i Agatą. Widzicie pewnie wiele podobieństw do waszego życia. Sama odnajduję siebie w tym.

Wracając do treści. Po tym, jak główna bohaterka rozstaje się ze swoim wieloletnim chłopakiem, nie potrafi się pozbierać. Ale od czego ma się najlepsze przyjaciółki?! Dziewczyny siłą wypychają Aśkę na imprezę, gdzie poznaje tajemniczego Manu.

Jednak to nie koniec podbojów naszej bohaterki. Dziewczyny spontanicznie wyjeżdżają na wakacje, gdzie Asia poznaje idealnego mężczyznę – wysoki, przystojny, dżentelmen, a do tego (niestety) obckorajowiec. Krótka wakacyjna przygoda. Ale czego się nie robi, żeby się rozerwać –  w końcu jak nie teraz to nigdy!

Po powrocie do Polski, Asia musi się zmierzyć z szarą rzeczywistością. Wraca do uciążliwej pracy, do studiów, których nie cierpi, a do tego wciąż ma w pamięci przystojniaka z wakacji… jednak od tych wszystkich uporczywych myśli odrywa ją Manu…

Co wydarzy się w życiu dziewczyny? Jakie sekrety skrywa Manu? Czy Asia spotka jeszcze na swojej drodze chłopaka z wakacji?

Koniecznie przeczytajcie debiutancką powieść Anny Tabak.

Jak już wcześniej wspominałam, w tej oto powieści odnalazłam dużo sytuacji, które miały miejsce w moim życiu.

Perypetie głównej bohaterki, są tak bardzo realne, że aż się miło w końcu czyta o tym, co może się wydarzyć tak na prawdę!

Co do bohaterów – po prostu są genialni! Każdy ma w sobie to coś, od skrytej i nieśmiałej i mało spontanicznej Agaty – po szaloną Karolinę. A pomiędzy nimi Aśka. Czyli idealne przyjaciółki, każda ma w sobie to coś czego druga nie ma.

Jest to też piękna historia o tym, że należy podążać za marzeniami, nawet jeśli inni mówią Ci, że nie warto – to i tak należy postawić na swoim!

Warto, walczyć o spełnianie swoich marzeń, bo kim byłby człowiek, gdyby nie mógł marzyć!

Za egzemplarz bardzo serdecznie dziękuję  WYDAWNICTWU ZYSK I S-KA.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s