23. Historia Elli i Michy, czyli dwie powieści Jessici Sorensen

Tytuł: “Nie pozwól mi odejść” “Na zawsze razem”
Autor: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-Ka
Ocena: 7,5/10

“Nie ma znaczenia, czy czujesz się wspaniale z tym, co robisz, ale ważne jest, co czujesz na końcu, kiedy patrzysz wstecz na to co robiłeś.”

Ella i Micha, Micha i Ella, dwójka przyjaciół, znają się od zawsze i znaczą dla siebie wiele. Mają wiele wspólnych zainteresowań, dużo razem przeszli. Ale czy tylko są przyjaciółmi?

Obydwoje pochodzą z rodzin, które dotknięte zostały ogromnymi tragediami. Jednak mimo to próbują żyć swoim życiem i pragną przeżyć swoje życie jak najlepiej.

Dziewczyna od momentu wyprowadzki z rodzinnego domu, zmienia się, ale nie tylko z wyglądu lecz tez z charakteru. Nie jest już tą przebojową i potrafiącą odgryźć się każdemu Ellą. Staje się bardziej porządna i poukładana. Ale czy pod maską grzecznej dziewczynki nie jest ukryta “stara” Ella, która nakładając tą maskę chce ukryć swoją przeszłość?

Chłopak, po wyjeździe Elli (a wręcz jej ucieczce, gdyż dziewczyna nie powiedziała nikomu co zamierza zrobić) jest załamany. Nie umie sobie znaleźć miejsca, snuje się z kąta w kąt i usilnie próbuje namierzyć dziewczynę. Gdy już mu się udaje Ella wraca do domu rodzinnego na letnie wakacje i oczom chłopaka ukazuje się całkiem inna osoba.

Co będzie z nimi dalej? Jakie tragedie naruszą ich przyszłość? Czy pośród wszelkich krzywd dotrą do siebie i zrozumieją to, że są sobie przeznaczeni?

Historia stworzona przez Jessicę Sorensen jest opowieścią o bólu, stracie i rozczarowaniu, ale zarazem o nadziei, prawdziwej miłości i prawdziwej przyjaźni. Potrafi poruszyć serca każdego.

1

2

Pewnie wielu z Was, kiedy sięgnięcie po tą historie, będzie sądzić, że jest to jedna z wielu takich opowieść z gatunku new adult. I tak, będziecie mieć rację, ale jak dla mnie jest to jedna z tych historii, które potrafią na długo pozostać w głowie i po pewnym czasie będzie się mieć ochotę na odświeżenie tego. A w dobie tego okresu, kiedy rynek książkowy jest wręcz zasypany tym rodzajem powieści, to wielki szacunek dla Jessici Sorensen za stworzenie tak zapadającej w pamięć książki.

Tę powieść czyta się szybko, lekko i przyjemnie, Nie ma tutaj wyszukanych opisów, przedłużających się wątków czy typowych zapychaczy kartek. Historia jest chwytliwa, do tego stworzeni bohaterowie, nie mówię tu tylko o głównych postaciach, ale też ich przyjaciołach – są przezabawni, przyjaźni i każdy z Was z chęcią by się z nimi zapoznał.

Jednym słowem – czego chcieć więcej od takiej historii? Jak dla mnie niczego więcej, gdyż autorka znalazła swój przepis na sukces, który na ten moment bardzo dobrze się sprawdza.

Za egzemplarze bardzo dziękuję WYDAWNICTWU ZYSK I S-KA.

d754c46ee5f5c1a2d52934940ab94109

Advertisements

6 thoughts on “23. Historia Elli i Michy, czyli dwie powieści Jessici Sorensen

  1. Monika says:

    Czytałam jej historię o Callie i Kaydenie i szczerze mówiąc też miałam tak, że ta historia na długo zapadła mi w pamięć i bardzo mi się podobała, a teraz tylko mnie przekonałaś, żeby przeczytać też o Elli i Michy! 🙂 Buziaki :*

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s