19. Wiara, nadzieja, miłość, próba akceptacji i sprostaniu wymaganiom, czyli „Dziewczyna z piosenki” Chrissy Cymbala Toledo

Tytuł: „Dziewczyna z piosenki”
Autor: Chrissy Cymbala Toledo
Wydawnictwo: Dreams
Ocena: 7,5/10

„Miłość i muzyka królowały w naszym domu. Gdy mama nie komponowała przy pianinie, śpiewała lub puszczała płyty z różnymi nagraniami. Muzyczna kolekcja moich rodziców była bardzo różnorodna, ale wszystkie albumy łączyło jedno: zawierały piosenki, które poruszały serce.”

Jest to historia, przedstawiająca jak silna może być działalność w naszym życiu Boga, jeżeli tylko w niego wierzymy. Główną bohaterką, a zarazem autorką książki, jest Chrissy. Dziewczyna wiedzie idealne życie z rodzicami, którzy pozwalają jej na wiele, kupują jej najlepsze ciuchy, kosmetyki. Chrissy otacza się samymi wspaniałymi osobami, ale jednak jakiś głosik w głowie dziewczyny, cały czas mówi jej, że jest „niewystarczająca”, „może coś w sobie zmienić”, „nie jest idealna”, pomimo tego, że jak przechodzi to wzbudza zainteresowanie wszystkich dookoła.

Pojawienie się w Kościele, prowadzonym przez ojca Chrissy, przystojnego Jaye’a, jeszcze bardziej niszczy życie głównej bohaterki. Teraz dziewczyna jeszcze bardziej, obsesyjniej dba o swój wygląd i za wszelką cenę próbuje zatrzymać przy sobie chłopaka i przypodobać mu się. Okłamuje swoich rodziców, kradnie ich pieniądze byleby spędzić więcej czasu z młodym mężczyzną. Swoimi działaniami, coraz bardziej się stacza i zatraca w tym samą siebie oraz wiarę w Boga. Dochodzi nawet do tego, że dziewczyna odsuwa się od swoich rodziców i najlepszych przyjaciół, którzy próbowali jej pomóc.

Czy Chrissy otrząśnie się i wyjdzie z tej toksycznej relacji? Czy pomoże jej przy tym wiara?

Jest to opowieść o poszukiwaniu siebie i walce z demonami, które siedzą i mącą nam w głowie. Każdego zachęcam do zapoznania się z tą historią.

„Gdy zaczęłam dorastać, zauważyłam, że muzyka nie tylko porusza moje serce, ale też staje się moim sekretnym przyjacielem. Była ostatnią rzeczą, jaką słyszałam przed snem, i pierwszą po przebudzeniu, każdego ranka.”

Kolejny raz muszę to wspomnieć, że wydawnictwo Dreams, przygotowało perełkę dla nas!

Ta opowieść porusza poważny problem, który jest dość powszechny w dzisiejszych czasach – a mianowicie toksyczne związki. Chrissy zakochała się w nieodpowiednim, z naszego punktu widzenia mężczyźnie. Przystojny, wysoki, dobrze zbudowany – ideał, czyż nie? Jednak, patrząc tylko na wygląd, można później bardzo się rozczarować charakterem.

Dziewczyna na siłę próbowała mu się przypodobać. Kupowała nowe ubrania przed spotkaniem z nim, co chwilę poprawiała makijaż (mimo, że wyglądała idealnie), dzwoniła do chłopaka kilka razy dziennie, ponieważ nie mogła bez niego wytrzymać. Natomiast chłopak nie robił nic, aby ona była szczęśliwa. Ze wszelkimi inicjatywami spotkania wychodziła tylko i wyłącznie ona. Była tak zaślepiona miłością do niego, że przekreśliła wszystkie zasady jakimi kierowała się w tak młodym życiu. A co najgorsze, to zrezygnowała z więzi jaką miała z rodzicami.

Dziewczyna miała w swoim życiu wszystko. Jednak ta chora miłość zniszczyła w pewnym sensie wszystko. Mimo, tego że miała przebłyski tego, aby rozstać się z „ukochanym” to i tak po kilku godzinach wracała myślami do niego i telefonowała. Przez ten „związek” została wyrzucona ze studiów, straciła pracę marzeń, rodzice zerwali z nią kontakt. Została sama jak palec, z chłopakiem który nie odwzajemniał jej uczuć.

Jest to przepiękna, a zarazem smutna historia, która pokazuje nam jak powierzenie swojego serca nieodpowiedniej osobie, potrafi zniszczyć nas i cały nasz świat.

Bardzo pouczająca historia, która skłoniła mnie do kilku refleksji po przeczytaniu.


Za egzemplarz bardzo serdecznie dziękuję
WYDAWNICTWU DREAMS.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s