12. O wiele więcej niż dziękuję, czyli nowa powieść autorki bestsellerów – Kim Holden „O wiele więcej”

Tytuł:O wiele więcej”
Autor: Kim Holden
Wydawnictwo: Filia
Ocena: 9/10

 „Poproś sto osób, by wyjaśniło, czym jest miłość.
A uzyskasz sto różnych odpowiedzi.
Ponieważ miłość jest sztuką. Subiektywną.
Nieuchwytną.
Nieustannie zmienną.
Wciąż dojrzewającą.

Jest to historia opowiadająca o rodzinie. O miłości, prawdzie, zrozumieniu, potrzebie, chorobie, nienawiści, wybaczeniu.

Opowiedziana jest ona z perspektywy dwóch osób – Mirandy i Seamusa oraz z perspektywy przeszłości i teraźniejszości.

Miranda i Seamus to małżeństwo. Mają trójkę dzieci, dobrą pracę, dom. Jednak nie wszystko wygląda tak pięknie jak to pozornie wygląda.  Kobieta jest skupiona na sobie, liczy się dla niej tylko kariera, a rodzina to tylko środek do celu – ładnie wyglądający obrazek. Mężczyzna jest całkowitym jej przeciwieństwem – kochający mąż i ojciec, dbający o dobro i szczęście wszystkich dookoła, a dopiero później myśli o sobie. Jednak tak jak wszyscy ma swoje wady i problemy. Jego głównym problemem jest choroba, z którą się zmaga, i która nie pozwala mu w pełni funkcjonować. Jednak mimo to próbuje dawać z siebie o wiele więcej niż może.

W życiu rodziny wkradają się dwie kobiety Faith i Hope – Wiara i Nadzieja. Czy poprzez pojawienie się kobiet, coś zmieni się w życiu bohaterów? Czy Miranda zmieni swoje życie? Czy Seamus będzie dalej takim samym człowiekiem?

Jeżeli jesteście fanami „Promyczka” oraz „Gusa” to pokochacie również „O wiele więcej”, książkę która pokaże jak dawać od siebie o wiele więcej!

Po przeczytaniu „O wiele więcej”, moje serduszko zostało uzdrowione po lekturze „Promyczka”. Za co ogromnie dziękuję autorce!

Jest to piękna opowieść, która uczy nas miłości, zrozumienia, a także wybaczenia. Pokazuje nam jak silna jest miłość rodzicielska, która potrafi przezwyciężyć największe trudy. Jednak pokazuje nam to, jak człowiek walczy z chorobą, brakiem rodziny, chorymi ambicjami oraz wieloma innymi problemami, z którymi wielu z nas musi zmierzyć się w swoim życiu.

Bohaterowie, nie są wyidealizowani ani cukierkowi. Autorka pokazuje ich takimi jacy są, nie są idealni. Po prostu zwykli ludzie, którym przytrafiają się problemy takie jak innym.

Nic w tej historii nie jest albo czarne albo białe, ukazane są też różne odcienie szarości. Bohaterowie pokonują swoje słabości, aby dać od siebie „o wiele więcej”.

Bohaterów nie da się nie lubić. Seamus jest przykładnym ojcem, mężem, przyjacielem. Jest taką osobą, do której zawsze by się przyszło i porozmawiało, podzieliło swoimi problemami i wiedziało, że on zawsze wysłucha i udzieli rady, pomimo tego co los mu „zgotował”.

Miranda, pomimo swego wrednego charakteru oraz okropnego trakotwania rodziny, pokazuje nam jak dążyć do celu, mimo, że w niektórych przypadkach nie zawsze postępowała dobrze. W każdym razie, nie odpychała mnie w tym wszystkim od siebie i podczas czytania nie żywiłam do niej wielkiej niechęci.

Każdy z nas powinien przeczytać tę książkę Kim Holden, ponieważ jest ona prawdziwa. „Pokazuje nam jakie jest życie, nie ma w tym nic naciąganego, ani sztucznego. Nie atakują nas zewsząd same słodkości i cukierkowe zachowanie bohaterów. Jest to po prostu książka o życiu.

Za egzemplarz bardzo serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU FILIA.

 „- O wiele więcej niż dziękuję.
– O wiele więcej?
– Samo „dziękuję” nie jest wystarczające, by wyrazić moją wdzięczność.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s