2. Jak nauczyć się żeglować i jak się nie zakochać, czyli „Boskie lato” Denise Hunter

 Tytuł: „Boskie lato” z serii Chapel Springs
Autor: Denise Hunter
Wydawnictwo: Dreams
Ocena: 7,5/10

 „Czy tego właśnie szukała? Ukojenia? Czy to w ogóle możliwe, by je odnależć po tym, jak straciło się kogoś, kogo się tak kochało? Kogoś tak niewinnego i niezasługującego na śmierć?”

Co może połączyć lekarkę weterynarii oraz mechanika, którzy znają się od dzieciaka? Żeglarstwo!

Jest to opowieść o pochodzącej z szanowanej rodziny Madison McKinley oraz o synu miejscowego pijaczka Beckett’cie O’Reilly.

Z pozoru powinno wydawać się, że życie Madison jest kolorowe. Jednak nie wszystko jest takie, jak nam wydaje się na pierwszy rzut oka. Życie dziewczyny naznaczone jest tragedią – w wieku 17 lat zgniął jej brat bliźniak. Pomimo, że już od tego strasznego zdarzenia minęło 10 lat, dziewczynę nadal dręczą demony przeszłości.

Marzeniem tragicznie zmarłego brata Madison, było zostanie najmłodszym zwycięzcą w corocznych regatach na rzece Ohio. Lekarka, próbując pozbyć się dręczących ją wyrzutów sumienia oraz nocnych koszmarów postanawia, że dla swojego brata wygra te zawody. Chce dokonać tego pod okiem dwukrotnego zwycięzcy – Evana Higginsa. Jednak, los lubi płatać figle i na jej drodze ponownie staje Beckett…

Czy uda jej się zwyciężyć w regatach? Co wydarzy w związku z pojawieniem się w jej życiu Becketta? Czy demony przeszłość przeszkodzą jej w realizacji celów i marzeń? Czy w jej rodzinie kryją się jakieś tajemnice?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w tej o to powieść.

Książkę dosłownie połknęłam w jeden dzień! Od pierwszej do ostaniej strony byłam ciekawa co wydarzy się dalej, jak potoczą się losy głównych bohaterów i czy Maddie pogodzi się ze śmiercią swojego brata.  Zakończenie nie rozczarowało mnie, jednak nie sprawiło, że wgniotło mnie w fotel.

Głównych bohaterów nie da się nie lubić! Przystojny i zbuntowany mechanik oraz miła i dobra pani weterynarz. A do tego ich otoczenie – zwariowana rodzinka McKinleyów, wesoła siostra Becketta oraz ich przyjaciele.

Jest to piękna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi dotyczących własnego życia, odnajdywaniu zaufania w Bogu oraz drugim człowieku. Powieść pokazuje nam, że człowieka nie powinniśmy oceniać powierzchownie oraz poprzez pozory. Nie powinniśmy szufladkować kogoś tylko przez to do jakiej rodziny należy.

Uczy nas tego, że dobro, miłość, rodzina i wiara są głównym wyznacznikiem w naszym życiu.

Piękna i ciepła opowieść, warta przeczytania i rekomendowania wszystkim! A do tego woda i żeglarstwo w tle… po prostu idealna!

„Dlatego, odrzuciwszy kłamstwo, niech każdy z was mówi prawdę swemu bliźniemu, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami.” Ef 4,25

Za egzemplarz bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s